O Nas Imprezy Noclegi Kontakt
MIĘDZYBRODZIE ŻYWIECKIE
Wieś położona w Beskidzie Małym nad Jeziorem Międzybrodzkim, w dolinie potoku Isepnica, na stokach góry Żar.
Międzybrodzie Żywieckie jest miejscowością o charakterze turystyczno-letniskowym, a odpowiednie warunki termiczne i ukształtowanie wierzchołka góry Żar sprawiły, że jest idealnym miejscem do uprawiania sportów paralotniowych i szybowcowych. Działają tutaj szkoły – paralotniowe i szybowcowe. Utworzenie zbiorników retencyjnych na rzece Sole( Tresna, Porąbka, Czaniec) miało wpływać na regulację poziomu wody górnej Wisły, a przyczyniło się również do rozwoju turystyki i rekreacji na terenie Żywiecczyzny. Na spragnionych wody turystów czekają żaglówki, kajaki, rowerki wodne i kąpieliska. Zimą największą atrakcją Międzybrodzia Żywieckiego jest niewątpliwie Kolej Linowa na górę Żar oraz oświetlony stok narciarski. Żar z każdym sezonem cieszy się coraz większym uznaniem narciarzy. Międzybrodzie przyciąga turystów na pewno swoim malowniczym położeniem, ciszą, spokojem. Atrakcją jest także zwiedzanie elektrowni na górze Żar, zapora w Tresnej, wiele interesujących zabytków czeka na turystów w pobliskim Żywcu.

SZCZYRK
Miasto położone w paśmie Beskidu Śląskiego w odległości ok. 15 km od Bielska -Białej. Szczyrk położony jest na wysokości
od 460-600 m npm, a otaczają go następujące szczyty górskie:
Magura (1095 m), Klimczok (1117 m),
Trzy Kopce (1080 m), Beskidek (850 m), Beskid Węgierski (929 m), Kotarz (974 m), Grabowa (907 m), Skalite (864 m),
Małe Skrzyczne( 1201 m), Skrzyczne - najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego (1257 m), Malinowska Skała (1152 m)
Szczyrk to idealne miejsce na odpoczynek i uprawianie sportów zarówno w okresie zimowym jak i letnim. Narty to wizytówka Szczyrku - na narciarzy czekają największa ilość wyciągów narciarskich w Polsce, największa ilość km tras narciarskich, wiele tras i nartostrad posiada sztuczne naśnieżanie i oświetlenie. Na terenie miasta działa wiele wypożyczalni sprzętu narciarskiego i serwisy. Można zorganizować kulig z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Także w lecie czeka na turystów wiele atrakcji:
 • wspaniale rozwinięta sieć szlaków turystycznych i rowerowych
 • stadiony, baseny, siłownie, odnowa biologiczna
 • szkoły i wypożyczalnie paralotniarskie
 • bogaty świat flory i fauny beskidzkiej
 • wiele imprez kulturalnych- wystawy w Beskidzkiej Galerii Sztuki,
 • Tydzień Kultury Beskidzkiej( międzynarodowy festiwal góralski), koncerty, pikniki
 • zabytki:
 • Sanktuarium NMP na Górce- znajduje się tutaj łaskami słynący obraz Matki Bożej, w okolicy sanktuarium bije źródło posiadające lecznicze właściwości
 • Kościół św Jakuba- 200-letni zabytek architektury sakralnej
 • Krzyż Misyjny- najstarszy zabytek Szczyrku z 1730 roku znajdujący się za ołtarzem w kapliczce u Walczaków ( za restauracją regionalną Stara Karczma)
 • Bogata jest baza gastronomiczna, w której dominuje oczywiście kuchnia regionalna, ale są również restauracje oferujące kuchnie z różnych stron świata.
  W obiektach noclegowych udostepniony jest bezprzewodowy internet Wi-Fi.
  W działach poniżej znajdziecie Państwo szczegółowe informacje dotyczące miejsc noclegowych w Międzybrodziu Żywieckim oraz Szczyrku :

  Noclegi w Międzybrodziu Żywieckim

  Noclegi w Szczyrku  Ponieżej przestawiamy Państwu naszą ofertę cenową

  AKTUALNY CENNIK