dom-weselny.net.pl

Blog tematyczny o weselach, modzie i urodzie

Wesele

Pierwszy taniec weselny – jak się nim nie stresować?

Pierwszy taniec weselny – jak się nim nie stresować?

Pierwszy taniec weselny to jeden z kluczowych momentów tej jakże ważnej uroczystości. Bąbelki z wypitego kieliszka szampana nie zdążyły jeszcze uderzyć do głowy, pojawia się stres i zdenerwowanie. Co, jeśli pomylę kroki i nadepnę partnerowi na stopę – lub co gorsza – na śnieżnobiałą sukienkę partnerki? Poniżej kilka wskazówek, które pomogą Wam przestać się stresować pierwszym tańcem weselnym.

Nauka pierwszego tańca – róbcie to, co sprawia Wam przyjemność

Podejście do momentu, w którym młoda para po raz pierwszy staje na parkiecie podczas uroczystości, można mieć skrajnie różne. Jedne pary uważają, że choreografia pierwszego tańca powinna być starannie przygotowana i dopracowana do ostatniego obrotu. Inne uważają, że gra nie jest warta świeczki i nie chcą tracić czasu na kurs tańca na wesele, gdy mają na głowie niekończącą się listę zadań do wykonania. A na to wszystko tak niewiele czasu. Do tego wszystkiego dochodzi kwestia stresu. Perspektywa zapamiętania skomplikowanego układu może wydawać się zbyt przerażająca.

Niezależnie od tego, jaka jest Wasza opinia na temat pierwszych tańców weselnych, pamiętajcie, że powinniście przede wszystkim robić to, co sprawia Wam radość. Jeśli uważacie, że nauka choreografii to czas, by zbliżyć się do siebie i dobrze bawić – zróbcie to. Zapiszcie się na lekcje stacjonarne lub wybierzcie kurs pierwszego tańca online.

Ta druga opcja jest idealna dla tych, którym trudno zgrać się w czasie i znaleźć godzinę czy dwie, by udać się do szkoły tańca. Wykupujecie kurs na stronie Dance From Home i macie nielimitowany dostęp do filmików z dokładnymi instrukcjami o każdej porze dnia i nocy. Proste, prawda?

Pierwszy taniec weselny – solidne przygotowanie to podstawa

Jeśli już decydujecie się na pierwszy taniecz prawdziwego zdarzenia, zadbajcie o to, by się do niego porządnie przygotować. To nie tylko da Wam pewność, że się nie pomylicie i wszystko pójdzie jak z płatka, ale i pozwoli Wam najzwyczajniej w świecie wyluzować. Gdy już dobrze poznacie kroki i będziecie czuć się swobodnie w tańcu, będziecie z niego czerpać samą przyjemność.

Zapomnicie o stresie, nie będziecie nawet zastanawiać się, z której nogi wyjść lub czy na pewno teraz jest pora na obrót. Po prostu to zrobicie. Jeśli chodzi o pierwszy taniec – nauka, muzyka i choreografia powinny przynosić satysfakcję przede wszystkim Wam. Nie liczą się goście i ich zadowolenie. Liczycie się Wy i stawianie Waszych pierwszych kroków na wspólnej ścieżce.

Kurs tańca online – wybór muzyki i choreografii ma znaczenie

Co jeszcze można zrobić, by zapomnieć o stresie związanym z pierwszym tańcem weselnym? Dobrze jest podczas tych kilku minut na parkiecie zatracić się w muzyce. By to zrobić, należy skrupulatnie podejść do wyboru ścieżki dźwiękowej. Zdecydujcie się na coś, z czym macie pozytywne skojarzenia. Może być to utwór, który był popularny, gdy zaczęliście się spotykać lub taki, do którego miłość Was połączyła. Oczywiście wybierając kurs tańca online, zwróćcie uwagę na to, czy podoba Wam się układ taneczny do wybranej przez Was piosenki.

Co więcej, jeśli chodzi o pierwszy taniec – choreografia powinna być dopasowana do Waszych umiejętności i tego, jak pewnie się czujecie na parkiecie i we własnych ramionach. Niektóre pierwsze tańce weselne są bardzo dynamiczne, pełne podnoszeń, z którymi możecie nie czuć się zbyt komfortowo. Ważne jest więc, by wziąć te wszystkie czynniki pod uwagę. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że jesteście dobrze przygotowani, a pierwszy taniec weselny będzie dla Was samą przyjemnością.

Udostępnij