dom-weselny.net.pl

Blog tematyczny o weselach, modzie i urodzie

KuchniaWesele

Popularne ozdoby na tort weselny

Popularne ozdoby na tort weselny

Tort weselny może być ozdabiany dość zróżnicowanymi dekoracjami. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także zapoznać się z ich podstawowymi rodzajami.

Ozdoba na tort weselny-jaka będzie odpowiednia?

Z całą pewnością można stwierdzić, że wybór tortu weselnego to bardzo ważna kwestia podczas organizacji przyjęcia weselnego. W obecnych czasach wybór dekoracji na tort jest bardzo szeroki, dlatego warto dostosować ozdoby do indywidualnych preferencji oraz gustu. Chętnie wybierane są torty w stylu naked cake, jednak bardzo dużą popularnością wciąż cieszą się tradycyjne oraz nowoczesne dekoracje.

Toppery i napisy

Wśród tradycyjnych dekoracji na tort weselny można wskazać przede wszystkim różnego rodzaju toppery oraz napisy. Napisy na tortach bardzo często odnoszą się do pary młodej, dlatego można się spotkać z imionami lub inicjałami małżonków. Jednak chętnie wykorzystywane są także uniwersalne toppery, na przykład takie z napisami „love” lub „always”. Toppery występują w różnych formach, dlatego łatwo je dopasować do motywu przewodniego wesela.

Żywe kwiaty

Kolejnym popularnym rodzajem dekoracji na tort bez wątpienia są żywe kwiaty, które doskonale się prezentują na cieście. Żywe kwiaty bardzo dobrze sprawdzą się na wesele organizowanym w stylu rustykalnym lub glamour. Chętnie wybierane są róże, ale także delikatna gipsówka. Oprócz tego możliwe jest także ułożenie na torcie świeżych owoców, które urozmaicą jego wygląd i na pewno będą pyszne w smaku.

Masa cukrowa

Masa cukrowa to kolejny fantastyczny sposób na udekorowanie tortu weselnego. Z masy cukrowej można tworzyć różne dekoracje, ponieważ jest plastyczna. Mogą z niej powstawać ozdoby lub figurki, które z powodzeniem będzie można umieścić na torcie. Oprócz tego doskonałym pomysłem będą także kwiaty z masy cukrowej. Dekoracje z masy cukrowej są bardzo subtelne i eleganckie, dlatego będą bardzo dobrym wyborem na wesele organizowane w stylu klasycznym. Warto dopasować je pod względem kolorystycznym z pozostałymi dekoracjami wykorzystanymi podczas ozdabiania sali weselnej.

Czekolada

Dekoracje na tort weselny mogą być również stworzone z czekolady. Powstają z niej przyjemne dla oka kompozycje, które z całą pewnością urozmaicą każdy tort weselny. Oprócz tego możliwe jest również zastosowanie płynnej czekolady na torcie, dzięki czemu powstanie tak zwany drip cake. Dekoracje z czekolady doskonale będą się prezentowały również wśród innych ozdób. Mogą to być ozdobne makaroniki, a także małe beziki.

Dekoracje na tort weselny- gdzie je kupić?

Wiele osób zastanawia się, gdzie najlepiej kupić dekoracje na tort weselny. Jednak miejsce zakupu dekoracji zależne będzie od ich specyfiki. Toppery oraz napisy można kupić w sklepach internetowych, które bardzo często oferują dodatkową personalizację. W takich sklepach można również kupić dekoracje stworzone z masy cukrowej lub czekolady. Natomiast żywe kwiaty powinno się kupić w kwiaciarni, ponieważ są bardzo delikatne i podatne na uszkodzenia. Niektóre dekoracje można także zakupić w lokalnych cukierniach.

Udostępnij