Strona główna
Wesele
Tutaj jesteś
Wesele restauracje weselne

Jaka będzie odpowiednia sala weselna z noclegami?

Data publikacji 25 lipca 2022


Ślub i wesele to niezwykłe wydarzenia, które wymagają celebrowania. Najczęściej zabawa trwa do białego rana, a następnego dnia czekają poprawiny. Jeśli goście przyjeżdżają z daleka, mają do pokonania wiele kilometrów, to powinno się im zapewnić miejsce noclegowe. Niektórych można oczywiście przenocować u siebie, ale ilość miejsc jest ograniczona. Wybór właściwej sali weselnej ma duże znaczenie. Istotna jest dogodna lokalizacja, aby uniknąć problemów z dojazdem. Nie może być zbyt mocno oddalona od miejsca zaślubin. Inną kwestią będzie odpowiednie udekorowanie sali, rozmieszczenie stołów weselnych.

Restauracje weselne – gdzie urządzić przyjęcie?

Przy wyborze miejsca na wesele trzeba mieć na uwadze potrzeby zarówno swoje, jak i gości. Nie można kierować się wyłącznie swoimi osobistymi preferencjami. Wesele jest wyprawione przede wszystkim dla bliskich osób, z którymi chce się wspólnie celebrować rozpoczęcie nowego rozdziału w swoim życiu. Istotne jest także to, aby sala weselna była dopasowana do motywu przewodniego wesela. Niezbyt dobrym pomysłem jest wybieranie dekoracji w stylu glamour w przypadku urządzenia wesela na dworku. Z kolei impreza w stylu boho nie sprawdzi się w luksusowym hotelu w mieście. Charakter imprezy trzeba dopasować do miejsca, w którym będzie ona organizowana. Wszystko powinno być spójne z motywem przewodnim. Dotyczy to zarówno pomieszczenia, jak i dekoracji. Istotne jest, aby dobrać odpowiednią wielkość sali weselnej do liczby zaproszonych gości i przewidzianych atrakcje. Parkiet nie może być zbyt mały, bo nie pomieści wszystkich tańczących. Będzie za tłoczno, co niestety wręcz zniechęci do zabawy. Istotne jest również zwrócenie uwagi na nawierzchnię parkietu, nie może być ona śliska, bo zacznie stanowić zaproszenia. Pamiętać należy również o tym, że część pakietu zostanie przeznaczona na osobę odpowiedzialną za oprawę muzyczną, czyli zespół lub DJ-a.

Sala weselna z noclegami – jak wybrać idealną?

Para młoda przy wybieraniu sali weselnej powinna mieć na uwadze kwestię noclegu. Nie każdy będzie mógł pojechać do domu w środku nocy po zakończeniu imprezy, a następnego dnia zjawić się na poprawinach. Niektórzy mają do pokonania wiele kilometrów, mogą przyjechać nawet z innego kraju specjalnie na wesele. Warto wobec tego pomyśleć o wynajęciu sali weselnej w hotelu, dzięki czemu nie będzie problemu z miejscami noclegowymi. Dostępna jest także restauracja i osoby do obsługiwania gości, serwowania jedzenia o ustalonych porach. Przy wyborze sali weselnej zawsze warto mieć na uwadze opinie klientów. Oczywiście znaczenie mają obiektywne opinie, które są dostępne na forach tematycznych, Google. Istotne jest, czy można skorzystać z gotowych dekoracji, czy konieczne stanie się przyozdobienie sali we własnym zakresie. Sprawdzić trzeba także dostępność krzeseł i stołów, możliwości ich rozstawienia. Nie bez znaczenia jest również to, co wlicza się w cenę wynajmu sali, za jakie usługi lub rzeczy trzeba dodatkowo zapłacić. Latem kluczową kwestią staje się sprawna klimatyzacja, aby zapewnić komfort gościom.

Sekrety udanych wypieków drożdżowych

Redakcja dom-weselny.net.pl

Zespół ekspertów w dziedzinach organizacji wesel, kuchni, mody, urody i dekoracji, dzieli się pomysłami na niezapomniane ceremonie, przepysznymi przepisami kulinarnymi, najnowszymi trendami modowymi oraz poradami pielęgnacyjnymi.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

toppery