dom-weselny.net.pl

Blog tematyczny o weselach, modzie i urodzie

DekoracjeWesele

Na jakie zdecydować się tanie kwiaty do dekoracji weselnej?

Na jakie zdecydować się tanie kwiaty do dekoracji weselnej?

W przypadku każdej sali weselnej ważne jest jej piękne udekorowanie. Wpływa to na walory estetyczne, nastrój. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie motywu przewodniego i dopasowanie do niego dodatków. W ten sposób uzyska się spójną całość aranżacyjną. Bardzo ważne na sali weselnej są oczywiście kwiaty. Idealnie sprawdzają się żywe rośliny, ale sztuczne kwiaty również się nadadzą, rozmaite stroiki. W przypadku dużej sali potrzeba sporo dekoracji, ale nie musi wiązać się to ze sporymi kosztami. Warto postawić na minimalizm, kwiaty sezonowe.

Tania dekoracja sali weselnej – co jest modne

Dekoracje kwiatowe są ponadczasowe, uniwersalne, nigdy nie wychodzą z mody. Co jakiś czas pojawiają się nowe trendy, ale nie trzeba się nimi kierować, bo wiąże się to zwykle z niemałymi kosztami. Warto określić swój budżet i się go trzymać. Jeśli ktoś sięgnie po egzotyczne kwiaty, to niestety może mocno się zdziwić, jak wiele pieniędzy będzie musiał na to poświęcić. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na kwiaty sezonowe. Przekłada się to na spore oszczędności. Wybór jest spory, kwiaty będą świeże, pięknie pachnące, w żywych kolorach. Obecnie modny stał się minimalizm. Jest to dobra wiadomość dla pary młodej, bo wiąże się ze zmniejszonymi wydatkami. Skromne dekoracje są wręcz pożądane, więc warto podążać za tym trendem. Świetną opcją będzie zdecydowanie się na duże kwiaty, bo wyglądają one bardzo efektownie, nawet jeśli nie ma ich zbyt wiele. Wspaniale wypełnią salę, szczególnie jeśli będą ze sporą ilością liści. Warto docenić także polne kwiaty i zioła, jeśli ktoś urządza salę weselną w stylu boho lub rustykalnym, to sprawdzą się one rewelacyjnie.

Tanie kwiaty do dekoracji weselnej – jakie wybrać?

Przy wyborze kwiatów należy mieć na uwadze ich sezonowość. Od stycznia do kwietnia dostępne są tulipany. Jeśli wesele jest organizowane latem, to bardzo tanie będą bukiety z frezji, to samo dotyczy margaretek. Te ostatnie to najtańsza opcja. Warto też dać szansę goździkom, które są dostępne przez cały rok w atrakcyjnej cenie. Polecieć można również kalie. Od maja do listopada trwa sezon na lilie, które wyglądają przepięknie na weselu. Eustoma także będzie dobrym wyborem, latem ceny są bardzo przystępne. Na przełomie sierpnia i września można pozwolić sobie na astry. Kolejną kwestią jest poziom skomplikowania bukietu. Im bardziej ma być rozbudowane, kaskadowy, tym więcej będzie kosztować. Im mniej pracy florysta położy stworzenie bukietu, tym para młoda zaoszczędził więcej pieniędzy.

Ekstrawaganckie dekoracje są drogie, więc lepiej zrezygnować z wymyślnych dodatków przy ograniczonym budżecie. Bukiet ślubny nie musi być duży, lepiej zrobić mniejszy i postawić przede wszystkim na wysokie walory estetyczne. Orchidee i rajskie ptaki wyglądają efektownie, ale ich cena odstrasza. Trzeba też pamiętać o tym, że wszystkie egzotyczne kwiaty sprowadza się z zagranicy, co wpływa na ich trwałość i kondycję. Dekoracje mogą powstać nawet ze słoneczników, których w Polsce nie brakuje. Wyglądają przepięknie z dodatkiem zieleni. Wystarczy zaledwie parę sztuk, to samo dotyczy kali. Z kolei jesienią można zdecydować się na bukiety z gerbery w połączeniu z kolorowymi liśćmi.

Udostępnij